Sosyal Sorumluluk Projelerimiz


Sosyal Sorumluluğumuzun Bilincindeyiz Çünkü Biz Akademiliyiz

Amacımız

Üretim

Durmak yerine sürekli yenilik ve gelişim içinde olmalı, çevreye duyarlı ve toplumun ihtiyaçlarına uygun sorumluluklar üstlenmeliyiz.

Değer

Topluma pozitif etkiler sağlamalı, adaleti ve eşitliği desteklemeli ve sosyal sorunlara çözüm bulmalıyız.

Şeffaflık

Topluma kendi alanımızla ilgili verileri sunarak bilgi verme sorumluluğumuzu yerine getirmeliyiz.

Eser

Sanat, kültür, eğitim veya çevre alanlarında yapılan katkılarla topluma fayda sağlamalı ve kalıcı izler bırakmalıyız.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ

Bir Pomodoro, Bir Fidan, Geleceğe Bir Nefes

10.⁠ ⁠yılımıza özel, yapmış olduğunuz toplamdaki 2.120 pomodoro ile orman yangınlarından etkilenen şehirlerimizden Aydın’a ve Çanakkale’ye 270’şer adet fidan olmak üzere toplamda 540 fidan bağışladık.

Akademi Kütüphanesi

6 Şubat depreminin yıl dönümünde deprem şehirlerimizden Şanlıurfa’da vefat eden 10 öğrencimiz anısına Akademi Kütüphanemizin açılışını yaptık.

Sosyal Destek Projesi

Geleneksel hale getirdiğimiz her yıl maddi yetersizliklerden dolayı hakim/savcılık ve kaymakamlık sınavlarına hazırlanamayan adaylara yüzde yüz burs projemiz. #yalnızdegilsin

Beklentim Var Projesi

Sınav hazırlık sürecinde adayların yaşadığı zorluklara kulak veriyor bu noktada gerekli yerler ile irtibata geçmeye çalışıyoruz.

Özel Veri Analizleri

Akademi’nin en güçlü olduğu kalemlerden biri de araştırma ruhudur. Sınavlar ile ilgili yaptığımız çalışmanın özel çıktılarını adaylara sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

Akademi Stüdyo Destek

Topluma faydalı içerikler üretme gayesinde olan lakin profesyonel bir çekim yapmaya maddi gücü olmayan öğrencilere/kulüplere ücretsiz profesyonel bir destek sağlamak amacıyla yürütülen projedir.

Türkiye'yi Yeşillendiriyoruz

Doğaya ve çevreye önem veriyoruz. Tema Vakfı aracılığıyla ülkemizin dört bir yanına binlerce fidan dikiyoruz.

Yıldönüm Bağışları

Eğitime gönül vermiş bir kurum olarak Akademi Mutfak çalışanlarımızın işe başlama yıldönümlerinde eğitimde fırsat eşitliğine katkı sağlamak için onlar adına Darüşşafaka’ya bağışta bulunuyoruz. 

Ülkemizin güzel ve güçlü yarınlara ulaşabilmesi için her bir vatandaşımızın olduğu gibi müteşebbislerin de imkânları ölçüsünde katma değer üretecek, çocuklarımızdan gençlerimize, yaşlılarımızdan engellerimize kadar dezavantajlı tüm kişi ve gruplara yönelik sosyal sorumluluk projeleri üretmesi veya desteklemesi gerektiğine inanıyorum. Akademi olarak ülkemizin ihtiyaç duyduğu birçok noktada yavrularımız için kütüphaneler yapmaya, depremzedelerimizi desteklemeye, ekonomik sorunlar içinde olan gençlerimizin eğitim öğretim faaliyetlerinde yanlarında olmaya, burs çalışmaları yapmaya, fidan dikim alanları oluşturup doğamıza sahip çıkmaya devam edeceğiz.
“Bâki kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş.” Bâki
Erhan Kaya
Hakimlik Akademisi Kurucusu