İLKUZEM’de hangi eğitimler mevcut?

İLKUZEM’de Hukuk Meslekleri, Adli-İdari Hakimlik ve Kaymakamlık Sınavlarına yönelik eğitimler mevcuttur. Sınav müfredatlarını içeren ve adayların sınav hazırlığında ihtiyaç duyduğu bilgi ve donanımı temin edebilecekleri bir destek sunulmaktadır.

Bu eğitimlerin içeriği nelerdir?

İLKUZEM, geçmişten bugüne kadar sınav sistemi ve müfredatlardaki tüm değişim ve gelişmeleri dikkate alarak eğitimlerini planlar. Hazırlığı yapılan sınavların sınav ve mülakat gündemleri olması nedeniyle adayları sınavlara hazırlamakla kalmayıp, adaylar sınav sonrası mülakat teknikleri eğitimleriyle de mesleğe başlayana kadar desteklenmektedir.

Hazırlamış olduğumuz tüm sınavların içerikleri birbirlerinden farklı olması nedeniyle daha fazla içerik hakkında bilgi almak için ilgili eğitim kategorisini ziyaret etmenizi öneririz.

Bu eğitimleri kimler alabilir?

Adli Yargı, İdari Yargı ve Hukuk Meslekleri Sınavı Hazırlık Eğitimini

– Hukuk Fakültesi öğrencileri ve mezunları,
– Siyasal Bilgiler öğrencileri ve mezunları,
– İdari ve İktisadi Bilimler öğrencileri ve mezunları,
– Bunlara denkliği kabul edilmiş yabancı öğretim kurumlarından mezun olanlar alabilirler.

Kaymakamlık Sınavı Hazırlık Eğitimini

– Uluslararası ilişkiler,
– Siyaset bilimi,
– Kamu yönetimi,
– İktisat,
– İşletme,
– Maliye ve finans,
– Sosyoloji,
– Halkla ilişkiler ve tanıtım,
– Psikoloji bölümlerinden veya bu bölümlerin herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az %80’ine sahip diğer bölümlerden olan kişiler ya da hukuk fakültesinden mezun olanlar ve 4.sınıf öğrencileri alabilirler.

Eğitim online olarak mı gerçekleşiyor?

Eğitimler online olarak gerçekleşmekte olup işlenen dersler kayıt altına alınmakta ve hızlandırma seçeneği eklenerek panellerinize yüklenmektedir.

Online katılamadığım dersleri daha sonra izleyebilir miyim?

İşlenen dersler kayıt altına alınmaktadır. Katılamadığınız derslere panellerinizden erişim sağlayarak daha sonra izleyebilirsiniz. Dilerseniz hızlandırma seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Kayıt olduktan ne kadar süre sonra eğitimlerime ulaşabilirim?

Kaydınızı gerçekleştirdiğinizde kullanıcı profiliniz aktif hale gelmektedir.

Eğitimlerime ne zamana kadar erişim sağlayabilirim?

Eğitimlerinize kayıt olunan yılda yapılacak sınava kadar erişim sağlayabilirsiniz. Sınavın beklenen tarihte yapılmaması halinde ilgili yılın son gününe kadar sınırsız erişim sağlanır ve ertesi gün erişim kapatılır.

Yaşadığım herhangi bir sorunda iletişime geçebileceğim kimse var mı?

Herhangi bir soru veya sorununuzda Akademi’nin koordinatörleri, eğitim danışmanları, teknik ekibi, yayın ekibi, kargo ekibi çözüm odaklı olarak her zaman yanınızdadır.