iLKUZEM Eğitimleri kimler için yapılmaktadır ?

Yaş, meslek, bölge fark etmeksizin 7’den 70’e bütün bireyler için yapılmaktadır.

Verilen eğitimlerin bireylere ne gibi bir katkısı olmaktadır ?

İLKUZEM geçmişten bugüne kadar eğitim alanında yapılan tüm gelişmeleri dikkate alarak hazırlamış olduğu  eğitim modülleriyle her geçen gün değişen ve dönüşen dünya düzeni içinde bireylerin birkaç adım önde olmalarını sağlayacak, kendilerini geliştirebilecek eğitimler sunmaktadır. Bu eğitimleri alan adaylar farklı bakış açıları ve gelişimleriyle gerek mesleklerinde, gerek hazırlanmış oldukları sınavlarda daha başarılı olmakta ve farkındalıkları artmaktadır.

Birkaç örnek vermek gerekirse İLKUZEM hangi eğitimleri yapmaktadır ?

İLKUZEM, İstanbul Lider Kariyer Enstitüsü bünyesinde kurulmuş Hakimlik Akademisi ile örgün eğitimde kazanılan başarıyı uzaktan eğitime taşımıştır. Bu sayede Hakimlik sınavlarına farklı şehirlerde ve bölgelerde hazırlanarak Hakimlik Akademisi’nin örgün eğitimine katılamayan adaylar İLKUZEM desteğiyle bu eksikliği gidermektedir.

İLKUZEM yine İstanbul Lider Kariyer Enstitüsü bünyesinde kurulmuş Avukatlık Akademisi ile sertifika programları yoluyla bireyler elde etmeyi başarırken, fiziki imkansızlıklar nedeniyle bu desteği alamayan bireyler için İLKUZEM bu desteği sağlamaktadır.

İLKUZEM bu eğitimlerin yanı sıra Enerji eğitimlerinden, Proje eğitimlerine; Proje eğitimlerinden İletişim ve Psikoloji eğitimleri gibi birçok alanda eğitimler düzenlemektedir.

Sertifika Programını satın aldıktan sonra kaç gün içerisinde eğitimi tamamlamak gerekiyor ?

Alınan Sertifika Programının Eğitimini en geç 40 gün içerisinde tamamlayıp, sınavını başarıyla geçmeniz gerekmektedir. Çünkü eğitim satın alındıktan 40 gün sonra panelinizden kaldırılmaktadır.

İLKUZEM Eğitimleri onaylı eğitimler midir ? Herhangi bir belgelendirme yapılıyor mu ?

İLKUZEM Eğitimlerinin sınava hazırlık eğitimlerinin dışındaki eğitimlerinin tamamı Üniversite onaylı yapılmaktadır.

İLKUZEM’in anlaşmalı olduğu üniversitelerle birlikte kurgulanan eğitimlerde adaylar eğitim sonunda Üniversite Onaylı Başarı Sertifikası almaya hak kazanmaktadır.

İLKUZEM Eğitimlerinde eğitim sonunda bir sınav yapılıyor mu ?

İLKUZEM Eğitimlerinin sınava hazırlık eğitimlerinin dışındaki eğitimlerinin tamamında üniversite tarafından online sınav yapılmaktadır. Yapılan sınavda % 70 başarı sağlayan adaya Başarı Sertifikası verilmektedir.

Eğitim sonunda yapılan sınavda % 70 başarı sağlayamayan adaya sertifika verilmiyor mu ?

Yapılan sınavda % 70 başarı sağlayamayan adaya 1 sınav hakkı daha veriliyor. O sınavda da başarı sağlayamayan adaya Başarı Sertifikası yerine Katılım Belgesi verilmektedir.

Verilen sertifikanın resmiyette bir geçerliliği var mı ?

İLKUZEM eğitimleri sonunda verilen sertifika Üniversitelerimizin Sürekli Eğitim Merkezleri tarafından resmi ıslak imzalı olarak verilmektedir. Resmiyette geçerliliği ilgili bütün kurum ve kuruluşlarda bulunmaktadır. Adaylar almış oldukları sertifikayı kütük numaralarıyla üniversiteden sorgulatabilmektedir.

Almaya hak kazanılan sertifika kişilere ulaştırılıyor mu ?

Eğitim sonunda almaya hak kazanılan sertifikanın imzalı hali adayın sistemine yüklendikten sonra verilen adrese kargolanmaktadır.