İLKUZEM’de hangi eğitimler mevcut?

İLKUZEM’de Hakimlik ve Kaymakamlık Sınav müfredatlarını içeren ve aday adaylarının sınav hazırlığında ihtiyaç duyduğu bilgi ve donanımı temin edebilecekleri hem Genel Yetenek Genel Kültür hem de alan derslerini içeren Adli Yargı, İdari Yargı ve Kaymakamlık Sınavına Hazırlık Eğitimleri verilmektedir.

Bu eğitimlerin içeriği nelerdir?

İLKUZEM, geçmişten bugüne kadar sınav sistemi ve müfredatlardaki tüm değişim ve gelişmeleri dikkate alarak eğitimlerini Adli Yargı için 480 saat, İdari Yargı için 446 saat ve Kaymakamlık için 434 saat olarak düzenlemektedir.
Kaymakamlık Eğitimi, 434 saat eğitim, dersin hocası ile hukuk mevzuat okumaları, dersin hocası ile Türkiye Ekonomisi proje 10’da 10, kaymakamlık öğrencilerine özel aplikasyon, online mobil soru bankası, güçlü rehberlik desteği, ücretsiz kaynaklar, 3 adet online dönem içi deneme sınavı, 1 adet online Türkiye geneli deneme sınavı, mülakat teknikleri eğitimi.

Adli Yargı, 480 saat eğitim, güçlü rehberlik desteği, ücretsiz kaynaklar, hakimlik öğrencilerine özel aplikasyon, online mobil soru bankası, 4 adet online dönem içi deneme sınavı, 1 adet online Türkiye geneli deneme sınavı, mülakat teknikleri eğitimi.

İdari Yargı 446 saat eğitim, güçlü rehberlik desteği, ücretsiz kaynaklar, hakimlik öğrencilerine özel aplikasyon, online mobil soru bankası, 4 adet online dönem içi deneme sınavı, 1 adet online Türkiye geneli deneme sınavı, mülakat teknikleri eğitimi.

Bu eğitimleri kimler alabilir?

Adli ve İdari Yargı Sınavı Hazırlık Eğitimini

– Hukuk Fakültesi mezunları ve 4.sınıflar,
– Siyasal Bilgiler mezunları ve 4.sınıflar,
– İdari ve İktisadi Bilimler mezunları ve 4.sınıflar veya
– Bunlara denkliği kabul edilmiş yabancı öğretim kurumlarından mezun olanlar alabilirler.

Kaymakamlık Sınavı Hazırlık Eğitimini

– Uluslararası ilişkiler,
– Siyaset bilimi,
– Kamu yönetimi,
– İktisat,
– İşletme,
– Maliye ve finans,
– Sosyoloji,
– Halkla ilişkiler ve tanıtım,
– Psikoloji bölümlerinden veya bu bölümlerin herhangi birinin müfredatında yer alan derslerin en az %80’ine sahip diğer bölümlerden olan kişiler ya da hukuk fakültesinden mezun olanlar ve 4.sınıf öğrencileri alabilirler.

Eğitim online olarak mı gerçekleşiyor?

Eğitimler online olarak gerçekleşmekte olup işlenen dersler kayıt altına alınmakta ve hızlandırma seçeneği eklenerek panellerinize yüklenmektedir.

Online katılamadığım dersleri daha sonra izleyebilir miyim?

İşlenen dersler kayıt altına alınmaktadır. Katılamadığınız derslere panellerinizden erişim sağlayarak daha sonra izleyebilirsiniz. Dilerseniz hızlandırma seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Kayıt olduktan ne kadar süre sonra eğitimlerime ulaşabilirim?

Kaydınızı gerçekleştirdiğinizde kullanıcı profiliniz aktif hale gelmektedir.

Eğitimlerime ne zamana kadar erişim sağlayabilirim?

Eğitimlerinize sınava kadar erişim sağlayabilirsiniz.

Yaşadığım herhangi bir sorunda iletişime geçebileceğim kimse var mı?

Herhangi bir soru veya sorununuzda Akademi’nin koordinatörleri, eğitim danışmanları, teknik ekibi, yayın ekibi, kargo ekibi çözüm odaklı olarak her zaman yanınızdadır.