1-Adobe Connect Nasıl İndirebilirim?

Masaüstü ve Laptop cihazlarınız için öncelikle Adobe Connect uygulamasını indirmeniz gerekiyor, eğer uygulama cihazınızda yüklü değilse aşağıdaki bağlantıya tıklayarak yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

2-Dersleri Nasıl İzleyebilirim?

Masaüstü ve Laptop cihazlarınız için giriş yaptıktan hemen sonra sağ üst tarafta bulunan isminize tıkladıktan sonra “Eğitime Başla” ya da “Tamamlandı” butonlarına basarak kayıtlı derslerinizi görebilirsiniz.

3-Ders Kayıtlarına Nasıl Ulaşabilirim?

Sol üst tarafta bulunan turkuaz butona bastığınızda dönem içerisinde işlenmiş tüm dersleri sıralayabilirsiniz. İzlemek istediğiniz ders klasörüne tıkladığınız takdirde kayıtlar kronojik sıralamaya göre listelenecektir.

4-Canlı Derse Nasıl Katılabilirim?

Derslerinizin listelendiği bölümünün en üstünde bulunan “Canlı Ders Sınıfı” butonuna tıklayarak ortak ve fark sınıflarınızı görebilirsiniz.Canlı sınıflara girmek için Adobe Connect uygulamasının bilgisayarda yüklü olması gerekmektedir.

5-Mobil Cihazlardan Panele Giriş

Sağ üst tarafta bulunan turuncu renkli butona tıkladıktan hemen sonra giriş yaparak panele ulaşabilir. “Eğitime Başla” veya “Devam Et” butonunu kullanarak derslere erişim sağlayabilirsiniz.