1-Adobe Connect Nasıl İndirebilirim?

Masaüstü ve Laptop cihazlarınız için öncelikle Adobe Connect uygulamasını indirmeniz gerekiyor, eğer uygulama cihazınızda yüklü değilse aşağıdaki bağlantıya tıklayarak yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

2-Dersleri Nasıl İzleyebilirim?

Masaüstü ve Laptop cihazlarınız için giriş yaptıktan hemen sonra sağ üst tarafta bulunan isminize tıkladıktan sonra “Eğitime Başla” ya da “Tamamlandı” butonlarına basarak kayıtlı derslerinizi görebilirsiniz.

3-Ders Kayıtlarına Nasıl Ulaşabilirim?

Sol üst tarafta bulunan turkuaz butona bastığınızda dönem içerisinde işlenmiş tüm dersleri sıralayabilirsiniz. İzlemek istediğiniz ders klasörüne tıkladığınız takdirde kayıtlar kronojik sıralamaya göre listelenecektir.

4-Canlı Derse Nasıl Katılabilirim?

Derslerinizin listelendiği bölümünün en üstünde bulunan “Canlı Ders Sınıfı” butonuna tıklayarak ortak ve fark sınıflarınızı görebilirsiniz.Canlı sınıflara girmek için Adobe Connect uygulamasının bilgisayarda yüklü olması gerekmektedir.

5-Uygulamada mı Tarayıcıda mı açmalıyım?

Canlı ders sınıfına giriş yaparken "Bu tarayıcıda tercihlerimi hatırla" kısmını işaretleyerek "Uygulamada Aç" seçeneğine tıklayınız.

"Tarayıcıda aç" seçeneğini sadece işletim sistemi 32bit öğrencilerimiz tercih etmelidir. Bu öğrencilerimizinde gelişen teknolojiye uyum sağlayamayan işletim sistemlerini 64bit olarak güncellemeleri ve uygulama üzerinden giriş yapmalarını tavsiye ediyoruz.

6-Mobil Cihazlardan Panele Giriş

Sağ üst tarafta bulunan turuncu renkli butona tıkladıktan hemen sonra giriş yaparak panele ulaşabilir. “Eğitime Başla” veya “Devam Et” butonunu kullanarak derslere erişim sağlayabilirsiniz.